Wstrząśnienie mózgu i złamanie kości potylicznej

Witam Jestem po urazie głowy stwierdzono umnie wstrząśnienie mózgu i złamanie kości potylicznej w szpitalu stwierdzono to po zdjeciu rtg chciałbym się dowiedzieć czy nie powinienem zrobić sobie sam tomografi komputerowej ,drugie pytanie po jakim mniej więcej czasie mogę podjąć pracę jeżeli wszystko było by wporządku Dziękuje.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, oczywiście można dokonać dodatkowej oceny poprzez badanie tomografii komputerowej. Jednakże, jeżeli nie zastosowano leczenia to doszło u Pana jedynie do złamania bez przesunięcia i wgłobienia odłamów kostnych co jest dobrą wiadomością i leczenie powinno się ograniczać do oczekiwania i samoistnego zrostu. Powrót do pracy jest uzależniony od rodzaju wykonywanej pracy i zaleceń lekarza, który dokonywał wypisu ze szpitala. Pozdrawiam