Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego na worki pod oczami a zniwelowanie niedoskonałości

Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego na worki pod oczami. Witam, mam 48 lat i duże worki pod oczami. Jestem po dwóch zabiegach metoda karbokdyterapi i niestety worki powiększyły się efekt jest odwrotny. Jestem po wstępnej konsultacji z lekarka medycyny estetycznej, która stwierdziła że są to złogi tłuszczyku, który można usunąć hirurgicznie, niestety nie stać mnie na tak kosztowny zabieg. Co mogę zrobić w tym wypadku czy można zastosować kwas hisluronowy aby zniwelować niedoskonałości ? Zdesperowana 48 latka

Dzień dobry. Podejrzewam, że pani doktor wspomniała o przepuklinach tłuszczowych, które powodują efekt opuchniętych oczu. Skutecznym leczeniem w tym wypadku jest zabieg chirurgiczny - plastyki powiek dolnych z usunięciem przepuklin tłuszczowych (tkanka tłuszczowa, która przedostaje sie z oczodołu). Aby zaproponować zabieg, po którym Pani twarz będzie wyglądała na wypoczętą, a wspomniane "worki pod oczami" będą mniejsze konieczne jest obejrzenie twarzy. Jednakże, często w takich przypadkach proponuję zabieg wypełnienia doliny łez z użyciem kwasu hialuronowego lub wolumetrię policzka, również z użyciem kwasu hialuronowego. Natomiast, tak jak pisałem wcześniej zabieg dobierany jest podczas konsultacji widząc twarz pacjenta.