Wszycie Esperalu a torbiel

Witam 12 dni temu wszyłem sobie esperal rana goi się ok,ale 3 dni temu zrobiła sie dosyć duży guz prawdopodobnie torbiel. Wiem że podczas torbieli tabletki nie działają. Lecze sie od 3 dni woda z cytryny i dawką 800 mg witaminy C na noc okład z sody. Z niewielkim stopniem. Prosze o jakąś rade chcem ze by tableki pozostały na swoim miejscu. Słyszałem że można rope wyciągnąc strzykawką. Do jakiego lekarza mam sie udać albo co robić.

Witam. Jeśli ropa, to niestety sprawa przegrana i trzeba ją wypuścić. Jeśli to tylko stan zapalny w efekcie reakcji na tabletki, to przyszłość zdecyduje, może punkcja? Musi obejrzeć operator i coś zdecydować.