Wybór metody uzupełnienia braków zębowych

Witam .Mam takie pytanie. Moje zęby sa w złym stanie i ponad pół jest usunietych(w cagu dwoch lat usuwalem) wraz z korzeniami.Zostały mi z góry 1,2 i 3 z lewej 1.3 prawa, na dole 1,2,3,4 lewa 1 ,2,3,5, prawa. Pytanie jest takie co teraz, lepszy mostek czy implanty w takim przypadku. Jaki koszt wstawiania. Od razu mowie ze wizyty prywate.

Witam serdecznie,
W przypadku tak rozległych braków zębów bocznych, rozwiązaniem gwarantującym najlepszy możliwy komfort jest uzupełnienie brakujących zębów za pomocą implantów. Możliwa jest też proteza częściowa, jednak będzie to znacznie słabszy efekt jeśli chodzi o komfort użytkowania.
Konieczna jest oczywiście wcześniejsza diagnostyka RTG i ocena stanu pozostałych zębów, aby określić czy i w jakim stopniu takie odbudowy są możliwe do wykonania w tym konkretnym przypadku. Koszty mogą być bardzo zróżnicowane i uzależnione od wielu czynników, takich jak rodzaj użytych materiałów, konieczność zabiegów dodatkowych, czy nawet miasto, w którym wykonuje się odbudowę.

Witam !

Zdecydowanie najlepsze rozwiązanie to wszczepienie implantów. Niestety jest to zabieg kosztowny. Należy określić warunki panujące w jamie ustnej dlatego dokładny plan leczenia oraz możliwe rozwiązanie są możliwe dopiero po dokładnej konsultacji.

Najlepiej udać się do gabinetu stomatologicznego, gdzie lekarz dentysta przeprowadzi kompleksową diagnostykę. Na jej podstawie oraz możliwości i Pana oczekiwań zaproponuje zapewne różne opcje uzupełnienia braków.
Ceny różnią się w zależności od miasta, gabinetu, materiałów etc.