Wybudzanie ze snu z mocno bijącym sercem

Witam, od kilku tygodni podczas zasypiania, jakieś 15-30 minut po zapadnięciu w sen, nagle wybudzam się , siadam, serce bije wtedy bardzo mocno. Po czym kłądę się ponownie i zasypiam do rana. Obecnie leczę się terapeutycznie na nerwicę lękową, nie przyjmuję żadnych leków. Czy to może być skutek terapii czy tez coś z sercem? Proszę o odpowiedz. Dziękuję Marta

Dzień dobry, to może być objaw somatyczny Pani lęku; lęk oraz inne objawy nerwicowe mogą się na pewnym etapie terapii zaostrzyć, ale to jest zwykle przejściowe i niedługo po tym etapie powinna nastąpić faza uspokojenia i poprawy. Gdyby jednak objawy zbyt długo utrzymywały się i były bardzo kłopotliwe, może Pani spróbować (przez jakiś czas; niezadługo) leczenia farmakologicznego.

Pozdrawiam