Wycięcie czerniaka z uda

Witam, Jestem po wycięciu czerniaka z uda. Razem z nim wycięto węzły chłonne wartownicze. Okazało się ,że niema w nich czerniaka. Jednak około tygodnia od zabiegu po za zbierającą się chłonką w USG widać było powiększone dwa węzły chłonne ( powyżej miejsca wycięcia tych wcześniejszych ). Doświadczony radiolog stwierdził, że węzły nie wyglądają na przerzut. Jednak mimo to zalecił ich wycięcie. Obawiam się jednak ,obrzęku limfatycznego do końca życia. Jakie jest prawdopodobieństw jego wystąpienia?

Nie bardzo rozumiem określenia wycięto węzły chłonne wartownicze w liczbie mnogiej! Węzeł chłonny wartowniczy jest jeden (góra dwa)! Nie wiem też jaki jest zakres planowanej następnej operacji! Przy typowym , prawidłowym wycięciu wszystkich węzłów chłonnych pachwinowo-biodrowo-zasłonowych,które wykonuje się jednak PRZY STWIERDZENIU PRZERZUTÓW W WĘŹLE WARTOWNICZYM - może wystąpić (ale nie musi) większy lub mniejszy , dłużej lub krócej trwający obrzęk limfatyczny - jest to sprawa indywidualna,zmienna i trudna do przewidzenia! zż