Wyciek z piersi po porodzie - co robić?

Witam,

mam 23 lata. Jestem po dwóch poradach. Zauważyłam po ściśnięciu brodawki, że wytwarza mi się substancja przezroczysta lub biała, czasami lepiąca. Nie karmię już ponad 2 lata piersią, jak badam sama piersi niby wszystko jest dobrze. Biorę tabletki antykoncepcyjne m***, ale nie dawno dowiedziałam się, że moja mama w dwóch piersiach miała guzki usuwane. Czy ta moja substancja jest normalna, czy jednak coś się dzieje? Boję się iść do lekarza, że powie mi, że to jest rak piersi.

Tyle się o tym mówi, proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Ze względu na występowanie zmian u mamy powinna Pani badać się regularnie pod tym kątem. Bezbarwny wyciek z sutka świadczy bardzo często o podwyższonej prolaktynie. Powodem może być również poszerzony przewód mlekowy. Powinna Pani wybrać się na wizytę do specjalisty ginekologa. Nie należy obawiać się diagnozy, gdyż wcześnie wykryta choroba ma większe szanse na wyleczenie.