Wyczucie guza w piersi przed miesiączką

Witam. Mam pewien problem, a mianowicie - jestem przed miesiączką, moje piersi są nabrzmiałe tyle, że lewa jest zdecydowanie większa. Jest jakny opuchnięta i wyczuwam w niej guza ok 2cm. Dodam, że byłam przeziębiona niedawno. Czy to coś groźnego?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, najlepiej badać piersi 2-3 dni po miesiączce, wówczas piersi nie są tkliwe, a tkanka gruczołowa jest najbardziej dostępna badaniu. Jeśli czuje się Pani niepewnie wykonując badanie lub zmiana, która Pani wyczuła przed okresem utrzymuje się proszę udać się do lekarza, który zbada piersi (również lekarze rodzinni wykonują badanie piersi). pozdrawiam