Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyczucie przeskakującej kuleczki pod palcami podczas samobadania piersi

Drodzy Państwo,podczas samo badania piersi,wyczułam pod palcami, z boku piersi(zew. strona)kuleczke przeskakującą pod palcami (najlepiej ją wyczuć na leżąco).Miałam robione usg, po miesiącu drugie,nic nie wyszło.Lekarz mówi,że może to być wyczuwalny gruczoł, bo mam budowę piersi gruczołową,bez tłuszczu, mówił by być spokojną. Ja jednak za każdym razem gdy wyczuje to, boje się.Babcia i mama chorowały na raka piersi. Czy powinnam zaufać lekarzowi i być spokojną czy robić, szukać coś dalej?gdzie?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Suplementy diety w menopauzie

Menopauza to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu kobiety. Jak sobie radzić w tym czasie? Na pewno warto zmienić tryb życia, a przede wszystkim dietę. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o suplementach diety w menopauzie.

Czy bada się Pani po zakończeniu krwawienia miesięcznego? Czy wówczas także wyczuwa Pani zmianę. Jest wiele "guzków:" wyczuwanych przez kobiety podczas nauki samobadania (to okres około dwóch lat comiesięcznych badań). Właśnie USG służy do weryfikacji tej wiedzy. Jeżeli nie widać żadnej patologii, to znaczy, że ten obszar jest zdrowy. Pierś nie jest workiem wypełnionym tłuszczem, jest tam wiele tkanek i wiele możliwości powstania rożnych wyczuwalnych zmian. Rak występuje akurat najrzadziej.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy