Powiększone gruczoły tłuszczowe w obrębie piersi

.. Witam mam pytanie ☺ W zeszłym roku podczas badania usg i mamografii stwierdzono w piersiach wiele utkany tłuszczowo gruczołowym torbieli. Złośliwość nie została stwierdzona w obydwóch piersiach. Natomiast martwią mnie mnie obecnie obolałe piersi i wyczuwalne wielu guzików podczas badania palpicyjnego co prawda jestem przed okresem ale jestem teraz bardzo przeraźliwie na w tej kwestii . Czy po roku czasu mogło dojść aż do tak dużych zmian i powiększenia tłuszczów gruczołów .?
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Niefarmakologiczne metody leczenia menopauzy

Menopauza to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu kobiety. Jakie są sposoby leczenia przykrych dolegliwości towarzyszących menopauzie? Dowiesz się tego z naszego filmu.

Utkanie tłuszczowo-gruczołowe lub gruczołowo-tłuszczowe jest normalnym wyglądem piersi i wynika z przewagi danej tkanki nad drugą ( związanej z wiekiem - upraszczając czym jest się starszym tym jest więcej tkanki tłuszczowej ).

W Pani wieku badanie USG piersi powinno być wykonywane co 6-12 miesięcy.

W przypadku dolegliwości bólowych i wyczuwania zmian warto wykonać takie badanie.

Torbiele piersi są zmianami typowo łagodnymi.

Ból i wyczuwalne zmiany prawdopobnie nie są niczym groźnym - ale wymagają weryfikacji w badaniu USG które pozwoli odpowiedzieć na to pytanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty