Powiększone gruczoły tłuszczowe w obrębie piersi

.. Witam mam pytanie ☺ W zeszłym roku podczas badania usg i mamografii stwierdzono w piersiach wiele utkany tłuszczowo gruczołowym torbieli. Złośliwość nie została stwierdzona w obydwóch piersiach. Natomiast martwią mnie mnie obecnie obolałe piersi i wyczuwalne wielu guzików podczas badania palpicyjnego co prawda jestem przed okresem ale jestem teraz bardzo przeraźliwie na w tej kwestii . Czy po roku czasu mogło dojść aż do tak dużych zmian i powiększenia tłuszczów gruczołów .?

Utkanie tłuszczowo-gruczołowe lub gruczołowo-tłuszczowe jest normalnym wyglądem piersi i wynika z przewagi danej tkanki nad drugą ( związanej z wiekiem - upraszczając czym jest się starszym tym jest więcej tkanki tłuszczowej ).

W Pani wieku badanie USG piersi powinno być wykonywane co 6-12 miesięcy.

W przypadku dolegliwości bólowych i wyczuwania zmian warto wykonać takie badanie.

Torbiele piersi są zmianami typowo łagodnymi.

Ból i wyczuwalne zmiany prawdopobnie nie są niczym groźnym - ale wymagają weryfikacji w badaniu USG które pozwoli odpowiedzieć na to pytanie.