Co znaczą piersi tłuszczowe z niewielką ilością tkanki gruczołów?

Witam. Ostatnio byłam na usg piersi i nie rozumiem co mi wyszło : piersi tłuszczowe z niewielką ilością tkanki gruczołów. W piersi lewej widoczna niejednorodna zmiana 13x8x10mm. Skóra i tkanka podskórna prawidłowe. Doły pachnie wolne. BIRADS 3a. Wskazania biopsja. Co to znaczy?

Piersi tłuszczowo - gruczołowe to typowe określenie budowy piersi. Stwierdzony guzek o niejednorodnej strukturze - oceniony jako BIRADS 3 - zmiana prawdopodobnie łagodna - wymagane wykonanie biopsji gruboigłowej celem weryfikacji histopatologicznej - ryzyko zmiany nowotworowej w BIRADS 3 około 2 %