Wyczułam guzek - co mam zrobić?

Mam 17 lat i zaczęłam badać sobie piersi. W prawej wykryłam guzka, który ma z 2 cm i jest twardy tak, jak kamyk. Co mam zrobić? Pomóżcie mi.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Nie powinna Pani popadać w panikę. Nowotwory złośliwe piersi u nastolatek praktycznie nie występują. Zmiany wyczuwalne w piersiach bardzo często związane są ze wzrostem i rozwojem piersi. Często też mają wpływ zaburzenia hormonalne. Zmianę warto skonsultować u specjalisty. Odpowiednim będzie lekarz ginekolog. W razie potrzeby skieruje Panią na odpowiednie badania.