Wyczuwalna kulka w pochwie w ciąży

Witam serdecznie! Jestem w 13 tygodniu ciąży. Wyczułam poprzez włożenie palca do pochwy "kulkę". Czy jest to szyjka macicy? Przed ciążą kulka ta także była wyczuwalna, lecz mogłam dotykać jej tylko z jednej strony. W chwili obecnej mam możliwość włożenia palca także jakby pod tą kulkę (co przed ciąża nie było możliwe), czyli mogę dotykać ją dookoła. Czy jest to prawidłowe? Czy nie przeszkadza to we współżyciu? Wczoraj byłam badana przez ginekologa i wszystko było ok. Lecz wystraszyłam się gdyż delikatnie krwawiłam i właśnie wtedy włożyłam palec do pochwy wyciągając jakby zakrzepnięta krew zza tej kulki, po wyciągnięciu tego krwawienie ustąpiło.

Lek. Magdalena Pikul

Witam, Bardzo trudno mi powiedzieć bez możliwości zbadania Pani co to mogło być. Najprawdopodobniej ta wyczuwalna "kulka" to szyjka macicy i nie przeszkadza to we współżyciu, natomiast jeśli chodzi o skrzep krwi to niestety nie umiem powiedzieć co mogło być przyczyną jego powstania. Póki co proszę poczekać i poobserwować, jeśli krwawienie czy plamienie się powtórzy to wtedy trzeba udać się znowu do ginekologa, jeśli nie to nie myślę, że nie ma powodu do obaw. Pozdrawiam!