Wyczuwalne zgrubienia na udach pod skórą

Mam na udach pod skora guzy, tak jakby stwardnienia, zgrubienia, jak przeciagne po udach naciskajac palcami to czuje je wyraznie. Sa nieprzesuwalne, takie same zgrubienia miejscami na ramionach. Czesto strasznie bola. Ale zauwazylam, bo z powodu polimialgii biore Prednisolon w tabletkach 10 mg dziennie, to te zgrubienia jakby sie zmniejszyly i tak nie bola. Czy to moze byc zwiazane z polimialgia? Kolagenoza? Zapalenie tkanki lacznej? Czy tluszczaki zmniejszaja sie od kortyzonu?

NIE ISTNIEJE LECZENIE PRZEZ INTERNET!!! Bez zbadania Pani nic nie mogę powiedzieć - proszę udać się do chirurga w J.Górze!!! zż