Wyczuwalny guzek z ropą w jamie ustnej

Od zewnętrznej strony policzka mam wyczuwalną, twardą gulkę. W jamie ustnej koło dziąsła utworzyła się duża gródka. Zakładam że jest w niej ropa. Strasznie boli i promieniuje na cały policzek. Co to jest i co będzie z tym robił dentysta?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

bez diagdnostyki rtg i badania jednoznacznie nie można odpowiedzieć na Pani pytanie - jednak prawie na 100 procent jest to efekt martwicy miazgi - ząb przyczynowy wymaga leczenia kanałowego
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Powinna Pani jak najszybciej udać się do gabinetu stomatologicznego - konieczne jest badanie wewnątrzustne oraz radiologiczne. Lekarz musi określić czy przyczyną jest ząb - jeśli tak, to prawdopodobnie będzie on wymagał leczenia kanałowego.
Często konieczne jest także wdrożenie antybiotykoterapii.