Wydzielina mleczna w piersiach u 2-tygodniowego dziecka

Moja 2-tygodniowa córka ma mleko w piersiach. Kazano mi przykładać okłady z rywanolu, ale wacików nie wolno przyklejać do delikatnej skóry i wszystko się przesuwa. Co poza tym można z tym zrobić? Czy w ogóle coś z tym trzeba robić, czy samo przejdzie bez takich zabiegów? Czy też trzeba z tym iść do endokrynologa?

Lek. Tomasz Budlewski

To wynik dzialania hormonów matki na dziecko w czasie ciąży, u noworodka może tak byc. Porszę postarac się kierowac zaleceniami lekarza, ale nie ma powodów do niepokoju, gdyby to nie ustawało po 1 miesiącu życia proszę udac sie do pediatry.