Wydzielina pod napletkiem i lekkie krwawienie

Witam Serdecznie! Od 3 dni zauważyłem niepokojące zmiany na końcu napletka. Mocno się zaczerwienił oraz nabrzmiał. Przy odciąganiu napletka zaczęła mi pękać skóra - delikatne krwawienie. Pod napletkiem zauważyłem taki biały serek w małej ilości. Generalnie nie odczuwam bólu przy oddawaniu moczu tylko podczas kąpieli kiedy naciągam napletek. Dodam, że ostatnio przechodziłem infekcję układu moczowego. Lekarz pierwszego kontaktu przepisał mi Cipronex 500. Po ok. 14 dniach infekcja minęła. Proszę o pomoc w moim temacie, bo nie wiem, czy to mi samo przejdzie i czy lepiej nie naciągać napletka podczas kąpieli i co to może być za choroba?

Witam!

Opis przytoczony przez Pana sugerować może pojawienie się grzybicy w okolicy żołędzi i napletka - infekcje te najczęściej rozwijają się w przypadku obniżenia odporności organizmu - po antybiotykoterapii, czy infekcji, a także w przebiegu niektórych chorób układowych typu cukrzyca. Grzybica najczęściej manifestuje się zaczerwienieniem żołędzi i napletka, świądem, pieczeniem oraz pojawieniem się białawych nalotów na żołędzi. Proponuję udać się do dermatologa - wenerologa - który po osobistym badaniu ustali dokładną diagnozę i zaleci dalsze postępowanie - ewentualne badania laboratoryjne oraz leczenie. Nie należy odwlekać wizyty, ponieważ może to wydłużyć czas ewentualnej farmakoterapii. Do dermatologa można udać się bez skierowania od lekarza rodzinnego. W razie potwierdzenia zakażenia grzybiczego konieczne jest także leczenie partnera seksualnego. Oprócz tego warto pomyśleć o uzupełnieniu swojej diety w niezbędne składniki mineralne i witaminy.

Pozdrawiam serdecznie!