Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Grzybica na napletku

Od jakiegoś czasu skóra w miejscu napletka (miejsce załamania się przy żołędziu ) staje się sucha i pęka. Dodatkowo na żołędziu pojawiły się czerwone odbarwienia. Mam stałą partnerkę u której pojawiły się upławy, swędzenie i spuchnięcie warg sromowych. Byłem z tym u dermatologa - wenerologa już chyba z 5 razy i za każdym przepisuje mi inną maść i antybiotyk ( H***,L***, D*** ), które nic nie pomagają. Podczas naciągania napletka pojawiają się w miejscu załamania małe pęknięcia. Po paru dniach goją tworząc jakby suchy pierścień który po czasie znów pęka podczas naciągania. Dodam, że moja dziewczyna dostała od ginekologa globulki i jakiś antybiotyk i przeszło jej. Co mam robić? Jaki lek stosować?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dziękujemy za zadanie pytania.

Grzybice to grupa wysoce zaraźliwych chorób zakaźnych ludzi i zwierząt. Bardzo dobrze, że skierował się Pan ze swoim problemem do lekarza specjalisty. Nie napisał Pan jednak ile trwa leczenie - może po prostu nie zdążył Pan zauważyć jeszcze rezultatów?

Fakt, że Pańska dziewczyna wyleczyła się szybciej nie świadczy o tym, że leczenie jakie Pan stosuje jest nieprawidłowe. Może raczej świadczyć np. o innym stopniu zaawansowania infekcji. Ponadto zakażenia grzybicze narządów płciowych męskich trudniej się leczy niż podobne u kobiet.  Proszę ponownie skonsultować się z lekarzem - może trzeba zweryfikować strategię leczniczą.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy