Grzybica na napletku

Od jakiegoś czasu skóra w miejscu napletka (miejsce załamania się przy żołędziu ) staje się sucha i pęka. Dodatkowo na żołędziu pojawiły się czerwone odbarwienia. Mam stałą partnerkę u której pojawiły się upławy, swędzenie i spuchnięcie warg sromowych. Byłem z tym u dermatologa - wenerologa już chyba z 5 razy i za każdym przepisuje mi inną maść i antybiotyk ( H***,L***, D*** ), które nic nie pomagają. Podczas naciągania napletka pojawiają się w miejscu załamania małe pęknięcia. Po paru dniach goją tworząc jakby suchy pierścień który po czasie znów pęka podczas naciągania. Dodam, że moja dziewczyna dostała od ginekologa globulki i jakiś antybiotyk i przeszło jej. Co mam robić? Jaki lek stosować?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Grzybice to grupa wysoce zaraźliwych chorób zakaźnych ludzi i zwierząt. Bardzo dobrze, że skierował się Pan ze swoim problemem do lekarza specjalisty. Nie napisał Pan jednak ile trwa leczenie - może po prostu nie zdążył Pan zauważyć jeszcze rezultatów?

Fakt, że Pańska dziewczyna wyleczyła się szybciej nie świadczy o tym, że leczenie jakie Pan stosuje jest nieprawidłowe. Może raczej świadczyć np. o innym stopniu zaawansowania infekcji. Ponadto zakażenia grzybicze narządów płciowych męskich trudniej się leczy niż podobne u kobiet.  Proszę ponownie skonsultować się z lekarzem - może trzeba zweryfikować strategię leczniczą.