Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Świąd napletka i żołędzi - czy to grzybica żołędzi?

Witam, mam 20 lat. Od kilku dni odczuwam świąd napletka i żołędzi, występuje przy tym niewielkie zaczerwienienie, jaką maść stosować? Czy to może być grzybica? Stosuje maść B***. Czy można go spróbować użyć i jeśli tak to jak długo? I po jakim czasie udać się do lekarza? Czy taki lek może zniszczyć naturalna florę bakteryjną? Jeśli tak, jakie są tego późniejsze następstwa? Będę wdzięczny za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dziękujemy za zadanie pytania.

Grzybice to grupa wysoce zaraźliwych chorób zakaźnych ludzi i zwierząt. Proszę skonsultować się z lekarzem specjalistą w celu wyjaśnienia, czy objawy jakie Pan u siebie zauważył to na pewno grzybica. Niestety nie ma możliwości by grzybicę leczyć sposobami domowymi ani by prowadzić samoleczenie tylko maściami. Najlepiej jak najszybciej udać się do lekarza specjalisty. Na im wcześniejszym etapie będzie infekcja, tym łatwiej będzie ją wyleczyć.

Podstawą jest także higiena osobista, tj. dokładne wycieranie fałdów między palcami po zajęciach na basenie; używanie własnego ręcznika oraz higiena ubrań. Właściwe leczenie to konkretne preparaty przeciwgrzybicze, które może zlecić tylko lekarz specjalista. Maść jaką Pan stosuje ma działanie przeciwbakteryjne, czyli w przypadku grzybicy nie zadziała.
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy