Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Grzybica penisa - jak leczyć

Witam, mam 19 lat i jestem jeszcze prawiczkiem. Od mniej więcej kilku miesięcy mam na żołędzi biały nalot, niewiele malutkich i słabo widocznych czerwonych kropeczek i łuszczy mi się żołądź. Dodam jeszcze że nic mnie nie piecze ani nie swędzi jak w wielu przypadkach o których czytałem na forum. Moje pytanie brzmi, czy jest to grzybica? Domyślam się że tak, więc chciałbym abyście jeszcze podali mi tylko nazwę jakiejś skutecznej maści i ewentualnie jakichś tabletek doustnych. Sam zacząłem smarować żołądź maścią szałwiową 2 razy dziennie i robię to już 5 dzień i szczerze mówiąc nie widzę poprawy, mam też jeszcze w domu maść t***, której jeszcze nawet nie otworzyłem ale na wszelki wypadek zakupiłem. Proszę o poradę, bo nie bardzo mam kiedy iść z tym do lekarza. Z góry dziękuję!

MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dziękujemy za zadanie pytania.
Grzybice to grupa wysoce zaraźliwych chorób zakaźnych ludzi i zwierząt. Proszę skonsultować się z lekarzem specjalistą w celu wyjaśnienia, czy objawy jakie Pan u siebie zauważył to na pewno grzybica. Niestety nie ma możliwości by grzybicę leczyć sposobami domowymi ani by prowadzić samoleczenie tylko maściami.
Podstawą jest higiena osobista, tj. dokładne wycieranie fałdów między palcami po zajęciach na basenie; używanie własnego ręcznika oraz higiena ubrań. Właściwe leczenie to konkretne preparaty przeciwgrzybicze, które może zlecić tylko lekarz specjalista.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy