Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dziękujemy za zadanie pytania.

Grzybice to grupa wysoce zaraźliwych chorób zakaźnych ludzi i zwierząt. Jednym z czynników sprzyjających wystąpieniu grzybic jest rzeczywiście antybiotykoterapia, jednak taka metoda lecznicza nie jest stosowana w leczeniu łuszczycy.

Proszę porozmawiać ze swoim lekarzem na temat terapii leczniczej, jaka jest u Pana prowadzona,a na pewno wyjaśni Panu wszelkie wątpliwości na temat leków. Proszę też się skonsultować w celu wyjaśnienia, czy objawy jakie Pan u siebie zauważył to na pewno grzybica.

Niestety nie ma możliwości by grzybicę leczyć sposobami domowymi. Podstawą jest jednak higiena osobista, tj. dokładne wycieranie fałdów między palcami po zajęciach na basenie; używanie własnego ręcznika oraz higiena ubrań. Właściwe leczenie to konkretne preparaty przeciwgrzybicze, które może zlecić tylko lekarz specjalista.
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy