Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Biały nalot na żołędziu oraz mosznie

Witam, mam problem z moim penisem, mam 16 lat i jestem jeszcze w wieku dojrzewania. Mianowicie pojawił mi się biały nalot na żołędziu oraz mosznie, a także czerwone, swędzące plamki na penisie. Mam to od 3 dni, ostatnio zmieniłem żel pod prysznic i zdaje mi się, że jest zbyt "agresywny", ale podejrzewam że może to być również grzybica prącia. Nie wiem jednak skąd się wzięła, jestem prawiczkiem i dbam o higienę osobistą. Dodam jeszcze, że całkiem niedawno coś takiego mi dolegało, ale samo zniknęło, więc się tym nie przejmowałem. Teraz trzyma się to już 3 dni i zaczynam się martwić. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 16 LAT ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dziękujemy za zadanie pytania.

Grzybice to grupa wysoce zaraźliwych chorób zakaźnych ludzi i zwierząt. Załączony przez Pana link nie otwiera się, stąd też konkretna pomoc z naszej strony nie jest możliwa. Proszę skonsultować się z lekarzem specjalistą w celu wyjaśnienia, czy objawy jakie Pan u siebie zauważył to na pewno grzybica.

Niestety nie ma możliwości by grzybicę leczyć sposobami domowymi ani by prowadzić samoleczenie tylko maściami. Podstawą jest higiena osobista, tj. dokładne wycieranie fałdów między palcami po zajęciach na basenie; używanie własnego ręcznika oraz higiena ubrań. Właściwe leczenie to konkretne preparaty przeciwgrzybicze, które może zlecić tylko lekarz specjalista.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy