Wydzielina z pochwy, bolesna i obfita miesiączka

Witam, poprzedni okres na początku 05.11 zaczął się od "upławów" ciemna brązowa gęsta maź, potem już niby wszystko w porządku ale był trochę krótszy niż zwykle. Teraz okres zaczął się dzień wcześniej 4.12 bolesny i obfity przez pierwsze dwa dni potem już skąpy a na końcu znów takie ciemne upławy ale już w mniejszej ilości. zwykle trwał 6-7dni teraz 4. Po za tym od 3 tygodni mam obfitą wydzielinę raz bezbarwną raz białą i kaszkowatą, o różnych woniach. Co to może oznaczać?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam1
Opisane objawy mogą wskazywać na występowanie infekcji dróg rodnych. Nie można wykluczyć innego podłoża występujących objawów. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.