Wygaśnięcie funkcji jajników a ryzyko ciąży u 56-latki

Jakie jest prawdopodobienstwo zajscia w ciaze? Mam 56 lat. Nie stosuje zadnych srodkow ntykoncepcyjnych ani zadnej terapii hormonalnej.Ostatnia miesiaczka byla we wrzesniu 2013 r. /wczesniejasza w maju 2012/. Lekarz ginekolog przeprowadzajac badanie USG stwierdzil, ze funkcja jajnikow raczej juz wygasla.Pomimo to w m-cu pazdzierniku ub.r.zrobilam badanie poziomu hormonow FSH. Wynik 18,6.Czy jeszcze istnieje ryzyko zajscia w ciaze?Czy nie musze sie juz zabezpieczac przed wspolzyciem?

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś więcej powiedzieć należy wykonać badanie lekarskie. proponuję udać się do ginekologa.