Wyizolowany szczep może stanowić florę kolonizującą drogi rodne

Jestem w 16 tygodniu ciąży. Posiew moczu wskazał obecność bakterii Streptococcus agalactiae wraz z adnotacją "Wyizolowany szczep może stanowić florę kolonizującą drogi rodne". Jakie jest prawidłowe postępowanie przy takich wynikach? Jakieś leczenie, dodatkowe badania? Czy czas rozpoczęcia ewentualnego leczenia ma znaczenie?

Lek. Tomasz Budlewski

a czy był antybiogram ? proponuje udać się do lekarza ginekologa prowadzącego ciążę.