Wyjaśnienie wyników MR kręgosłupa szyjnego
Witam,bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badania MR kręgosłupa szyjnego: zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej.Na poziomie C5 C6 widoczna rozległa szerokopodstawna tylna przepuklina tarczy międzykręgowej z prawostronną lateralizacją migrującą zarówno dogłowowo jak i doogonowo, która powoduje znaczny ucisk na rdzeń kręgowy.Na poziomie ucisku i tuz poniżej w obrębie rdzenia widoczne są bliznowate ogniska gliozy.Więzadło podłużne tylne kręgosłupa odsunięte ku tyłowi modelowane przez przepuklin

KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian o charakterze zwyrodnieniowym w szyjnym odcinku kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który odniesie wynik badania do występujących objawów.