Wyjaśnienie wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa

Prosze o przetłumaczenie ;) wyniku rezonansu :Na obu poziomach stwierdza się objawy uszkodzenia pierścieni włóknistych i niewielkie dokanałowe protruzje krążków z objawami niewielkiego modelowania worka oponowego oraz korzeni nerwów rdzeniowych w zachyłkach bocznych kanału kręgowego. Ponadto stwierdza sie w okolicy zachyłku bocznego kanału po stronie prawej okołokorzeniową torbiel oponową śr. 1,0 cm nerwu S1, mniejsza po stronie lewej. Podobne zmiany śr.1,3 cm znajdują się w kanale krzyżowym.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowią torbiele okołokorzeniowe (zmiany wrodzone) oraz zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Ze względu na nieprawidłowości proszę skonsultować się ze specjalistą neurologiem lub neurochirurgiem. Konieczne jest bowiem zestawienie wyniku badania ze stanem klinicznym pacjenta.