Wyjazd na Kubę z rocznym dzieckiem

Witam. Za dwa tygodnie wylatuję na urlop na Kubę z roczną córką. Czy powinnam się czegoś wystrzegać? Zaszczepić ją jakoś dodatkowo? (od urodzenia robię jej wszystkie szczepienia obowiązkowe i dodatkowe) Jakie leki zapobiegawczo zabrać? Jedzenie zabieram z Polski - w razie czego. Pozdrawiam, Klaudia

Najlepiej odbyć konsultację z lekarzem chorób zakaźnych/medycyny podróży.
Jednak jeżeli wyjeżdża Pani za 2 tygodnie, to już raczej nie dojdzie do szczepienia.

 Lek. Aleksandra Witkowska

Witam,

Droga Mamo, na stronie konsulatu Kuby w Ministerstwie Spraw Zagranicznych napisane jest, że nie są wymagane dodatkowe szczepienia ochronne. Na pewno już na miejscu, należy przestrzegać podstawowych zasad higieny, myć owoce, kupować w miare pewnych miejscach, nie pić wody z kranu.
Poza tym bawicie się dobrze:) Życzę niezapomnianych wrażeń, Kuba to niezwykłe państwo!

Sylwia Ogrodowczyk
dbamodiete.pl