Stan podgorączkowy u 19-miesięcznego dziecka

Dziecko 19m-cy, od kilku m-cy ma stany podgorączkowe, ok. 37.2. źle sypia, niespokojnie,wierci się, płacze, w dzień jest bardziej senne, ma bardzo duży apetyt, zwłaszcza na owoce i słodycze, stolce raczej luźne. Ma wszystkie zęby (poza "5"), ale wykluczyliśmy związek objawów z ząbkowaniem. Czy to mogą być pasożyty? Dzisiaj znaleźliśmy w kupce cienkie i wąskie wstążki, podobne do makaronu, przyczepione do kału - skojarzenie jak ogonek plemnika. Pobraliśmy próbkę do badania. Proszę o pomoc

Piotr Pilarski

Taka temperatura nie musi świadczyć o chorobie. Dla pewności warto wybrać się do pediatry.

Pozdrawiam.

 Lek. Piotr Pilarski

Witam,

Droga Mamo, bardzo dobrze, że zbadacie kał. Trudno jest diagnozować tak w ciemno, stan podgorączkowy nie jest czymś złym, oznacza to że organizm z czymś walczy. Istotne jest dowiedzieć się z czym,

PO odbiorze wyników, już z diagnozą proszę do mnie napisać.
Pozdrawiam
Sylwia Ogrodowczyk
dbamodiete.pl