Wyjęcie na 10 godzin krążka antykoncepcyjnego

Dzień dobry, w 13 dniu stosowania (09.10) wyciągnęłam krążek NuvaRing na czas stosunku, jednak zapomniałam włożyć go z powrotem. Zrobiłam to po około 10 godzinach. Czy mogę zastosować "tabletkę po"? Jestem we Włoszech, czy takie tabletki mogą być tutaj dostępne bez recepty?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli chce Pani zapobiec ciąży, jak najbardziej może Pani zażyć tabletkę awaryjną. O to, czy tego typu tabletki są dostępne we Włoszech bez recepty proszę zapytać w najbliższej aptece.