Wykluczenie zespołu Downa w 12 tygodniu ciąży

Bardzo proszę o interpretację badania usg połówkowego. Wg usg wiek ciąży 20 t+1 d (wg mies. 20t+6d). Miałam robione badanie usg w 12 tygodniu ciąży, ale lekarz nie dał mi żadnych wyników, powiedział tylko, że wszystko ok. Widoczne obie kości nosowe. Fałd karkowy - 5,36 mm. Budowa narządów, serca i kręgosłupa w porządku. CM 5,32, Vp 6,45, BPD4,58, OFD6,44, HC17,85, AC15,61, FL 3,14, HL3,10. W jakim stopniu na podstawie tych wyników można wykluczyć z. Downa? Bardzo proszę o odp.

Na podstawie USG nigdy nie wykluczy się w 100% zespołu Downa (mimo prawidłowych wyników zespół może istnieć). Jedynie badania genetyczne płynu owodniowego mogą dać 100% odpowiedź na to pytanie.