Wykonanie tatuażu a atopowe zapalenie skóry

Witam, Mam AZS, z wiekiem objawy lagodnieja wyprysk wystepuje jedynie na dloniach i zmagam sie z dosc sucha skora. Planuje zrobic tatuaz na plecach( w miejscu gdzie nigdy nie mialam problemow ze skora ani wyprysku atopowego) moge go wykonac czy ryzykuje pogorszenie stanu skory?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przed wykonaniem tatuażu warto udać się na wizytę kontrolną do lekarza dermatologa. Do poradni dermatologicznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.