Czy mogę wykonać tatuaż przy AZS?

Dzień dobry, mam 20 lat i planuję wykonać sobie tatuaż. Niestety mniej więcej od 13 roku życia zmagałem się z atopowym zapaleniem skóry, od jakiś 5 lat jest spokój i jedynie w okresie letnim w niektórych miejscach azs daję o sobie znać. Czy w takiej sytuacji wykluczone jest zrobienie tatuażu?

Nikt nie da Panu gwarancji, że objawy AZS nie wystąpią po kontakcie z tuszem.

Jeżeli zależy Panu na tatuażu to najlepszym wyjściem będzie bardzo mały tatuaż w niewidocznym miejscu wykonany po to, żeby sprawdzić, czy nie nastąpi miejscowa, bądź uogólniona reakcja alergiczna z objawami skórnymi.