Wykonywanie całkowitego przeszczepu tarczycy

Witam mam dwa pytania Pierwsze czy w polsce wykonuje sie juz całkowite przeszczepy tarczycy ? jestem 20 lat po usunieciu całej tarczycy z powodu carcinoma foliculare. i drugie pytanie czy stwierdzone nosicielstw hbs+ jest do wyleczenia.

2. Przeszczepy przytarczyc są wykonywane przy ich niedoczynności i tężyczce tylko w Polsce.
3. są nowe leki przeciwko wirusowi wzw dające pełne wyleczenie