Wykrycie 5 mm torbieli w piersi

Witam. W styczniu 2014 roku w mojej prawej piersi wykryto niewielką torbiel 5 mm. Co jakiś czas w tym miejscu odczuwam ból. Niewielki, ale jest. Czy torbiel może boleć? I Czy może ona się powiększać lub przerodzić w złośliwą zmianę? Proszę o odpowiedz i z góry dziekuję. Pozdrawiam. Alina 38 lat.

Lek. Katarzyna Szymczak

Torbiel nie powinna boleć, powinna być Pani objęta okresową kontrolą usg, aby śledzić czy się nie powiększa, z reguły są to zmiany łagodne.
Pozdrawiam