Wykrycie cysty na jajniku w usg jamy brzusznej

usg jamy brzusznej (wykrytko tylko 7 cm cystę na prawym jajniku. Miałam robione również usg wezłów chłonnych i lekarz stwierdził, że największy wezęł podżuchwowy ma 8mm ale nie widzi podejrzanych zmian w ich wyglądzie, pozostałe węzły:nadobojczykowe i pachwowe nie powiększone. Dodam, że noszę aparat ortodontyczny i jeszcze zaczęly mi rosnąć ósemki dlatego stwierdził, że powiększenie węzłów to własnie od tego i żeby to przeczekać. Nie miałam wówczas niepokojących objawów ale żeby się uspokoić,

i to jest prawdopodobnie przyczyna powiększenia węzłów (niewielkiego) z zachowaniem ich prawidłowego obrazu w USG. Lekarz wykonujący umie rozróżnić obraz odczynowych od patologicznych węzłów chłonnych. Proszę zaufać badającemu.