Wykrycie guza jelita grubego podczas kolonoskopii

Witam. Niedawno podczas kolonoskopii mojej mamie wykryto guza jelita grubego- 5cm. Teraz bierze kolejna dawke chemi, a niedlugo ma miec robiona tomografie. Roznych rzeczy sie naczytalam w internecie na ten temat, ze w jelicie grubym to tylko wystepuja zlosliwe. Znam taki jeden przypadek kobiety, ktora miala tez guza jelita grubego (katnicy), kilka lat temu miala operacjei caly czas jest w porzadku. Jak na razie jestem w czarnej rozpaczy... Prosze o odpowiedz, jakie sa szanse po chemii i operacji

Rozumiem,że podczas kolonoskopii został pobrany wycinek do badania histopatologicznego i rozpoznanie postawiono na tej podstawie.(w przeciwnym razie pacjentka nie byłaby poddawana chemioterapii). Niestety nie podaje Pani wieku pacjentki,stanu ogólnego,zaawansowania choroby,ani opinii,czy planów onkologów prowadzących! Nie potrafię więc powiedzieć nic autorytatywnego poza tym , ŻE NIE KAŻDY RAK JELITA GRUBEGO OZNACZA WYROK!!! zż