Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wykrycie mięśniaka i nadżerki na badaniu USG dopochwowym

Dziś podczas wizyty u ginekologa, po USG dopochwowym lekarz stwierdził prawdopodobnie mięśniaka wielkości około 1cm i niewielką nadżerkę, dostałam skierowanie na badania diagnostyczne do szpitala(wycinki?) oraz skierowanie na badanie ca125.Odebrałam już wynik- 7U/ml.Obawiam się wszelkich ingerencji , czy powinnam skonsultować jeszcze z innym lekarzem tę kwestię? Czy te "wyskrobki" to standard?Czy nie powinnam się obawiać tego? Marzena
KOBIETA ponad rok temu

Przyszła matka z papierosem

Witam serdecznie,
Nie ma Pani powodów do obaw. Usg jest badaniem przesiewowym, w którym nie można w sposób jednoznaczny stwierdzić z jakiego rodzaju zmianami mamy do czynienia. Pobranie wyskrobin z jamy macicy jest w tym przypadku postępowaniem standardowym, decydującym o dalszym postępowaniu. Wynik Ca-125 jest prawidłowy.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Szanowna Pani,
Po pierwsze w diagnostyce ginekolgicznej ważny jest wiek pacjentki, regularność miesiączkowania, obfitość itd. Podaje Pani obecność w USG mięśniaka około10mm, ale jaka była wtedy grubość endometrium, jaki był wynik badania cytologicznego, czy w jajnikach / usg/ nie stwierdzno patologii. Mając odpowiedzi na te pytania można postarać się odpowiedzieć na Pani pytanie czy zabieg byłkonieczny.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy