Mięśniak w USG brzucha

Podczas badania usg brzucha, lekarz wykrył u mnie mięśniak ok.4.5cm. Zalecił skontaktować się z ginekologiem.Jestem zaniepokojona.Proszę o info.czy taki mięśniak trzeba usuwać chirurgicznie czy poprzez tabletki?Czy to jest niebezpieczne ? Mam 44 lata.

Mięśniak jest duży i może wymagać leczenia operacyjnego. Jednak wszystko to zależy od dolegliwości z nim związanych jakie Pani posiada oraz lokalizacji mięśniaka. Ważne, aby wykonać USG przezpochwowe - najlepiej, żeby wykonał je ginekolog. To ginekolog po bezpośrednim badaniu i analizie wyników badan obrazowych zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Należy przede wszystkim wykonać badanie USG przez pochwę- dlatego konieczna jest wizyta u ginekologa. Po badaniu należy ustalić dalsze postępowanie. Nie wszystkie mięśniaki są wskazaniem do operacji. Istnieją też metody leczenia farmakologicznego.