Wykwity na wargach sromowych

Witam Od pewnego czasu moja partnerka ma wykwity na wargach sromowych- lekarz stwierdził opryszczkę genitalną. Chciałem zapytać, czy istnieje ryzyko zakażenia w przypadku miłości oralnej, w której to ona byłaby stroną czynną, a ja bierną? Czy jest możliwość zakażenia tego typu wirusem w ten sposób, czy tylko poprzez bezpośrednie zetknięcie z zainfekowaną skórą?

Lek. Tomasz Budlewski

jeżeli nie będzie kontaktu zmian z ustami/rekoma partnerki to raczej ryzyko przeniesienia jest małe.