Wyłuszczony guzek z haczykiem Kopansa

Witam, mam 21 lat mialam 2 guzy piersi. prosze o interpretacje wyników HP Wynik HP : Fibroadenomia (M-9010/0J) zmiana usunięta w całości. Wyłuszczony guzek 5x4x2,8cm z haczykiem Kopansa. na przekrojach o btypowym wyglądzie FA. Pobrano : 2 bloczki. Moje pytanie: czy w wyniku HP jest wiadomo czy usunieto 2 czy 1 jeden guz? co oznacza 5x4x2,8 cm? poniewaz moj guz mial 2,5cm? I co oznaczaja te 2 bloczki?

Po pierwsze: wycięto 1 guz
Po drugie: usuwany fragment piersi jest większy niż opisywany guz - taka praktyka jest częsta dla pewności onkologicznej ("zapas")
Po trzecie: bloczki to preparaty tkankowe przygotowywane do oceny pod mikroskopem, jeśli rozpoznanie nie nastręcza wątpliwości - wystarczy parę bloczków, w innym razie, bloczków może być bardzo wiele z pojedynczego guza.