Wymiany wypełenienia w zębie

Jestem w trakcie ponownego leczenia kanalowego 6 dolnej (poprzednie bylo 6 lat temu). Lekarz 10 dni temu podal antybiotyk (bol ustapil) a wczoraj udroznil i przeplukal jeden kanal, reszte ma zrobic na kolenej wizycie za 10 dni. Podczas wizyty nic nie bolalo, ale pare godzin po bol ktory mialem przed antybiotykiem powrocil ze zdwojona sila. Czuje bol samoistny, przy nagryzaniu i gdy dotykam dzisla. Czy mozliwia jest taka reakacja na opatrunek ? Chyba, bo jaki sens truc jak zab byl martwy ?

Witam, może być to reakcja na płyn, który został użyty do płukania kanału, lek, który został założony ale także nieudrożnionymi i oczyszczonymi pozostałymi kanałami. Pozdrawiam

W razie wątpliwości zawsze może Pan skontaktować się z lekarzem przeprowadzającym zabieg. Przyczyny mogą być różne, jednak to operator wie z jakim stanem zęba ma do czynienia i jakie czynności wykonał podczas zabiegu.