Czy możliwe, że w zębie toczy się stan zapalny?

Witam, tydzień temu stomatolog założył mi wypełnienie górnej lewej siódemki. Po ustaniu znieczulenia zab zaczął mnie boleć. Bol promieniował na sąsiadujące zeby, funkcjonowanie bez tabletki przeciwbólowej nie było możliwe. Wczoraj wróciłam do gabinetu i stomatolog stwierdziła, że zab jest przeciążony, ponieważ wypełnienie było zbyt wysokie. Po korekcie i zagryzieniu było mi lepiej. Powiedziano mi, że bol może utrzymywać się ok 2 dni, ale obejdę się bez tabletek przeciwbolowych. Niestety bol jest podobny, ale nie promieniuje przy zagryzaniu. Ponowna wizytę mam dopiero za 2 tyg. Czy po przeciążeniu zeba silny bol może być normalny i poczekać jeszcze 2 dni? Czy może to być jakiś stan zapalny i szukać innego stomatologa ?z góry dziękuję za odpowiedz
KOBIETA, 32 LAT 11 miesięcy temu

Jeżeli wypełnieni było głębokie może okazać się że ząb będzie wymagał leczenia endodontyczncgo. Trzeba obserwować, jeżeli dolegliwości się nasilą trzeba pod mikroskopem oczyścić i wypełnić kanały aby zachować zęba na długie lata. Watro też wykonać diagnostykę RTG w celu oceny.