Czy do tego czasu nie zrobi mi się stan zapalny?

Witam, obecnie jestem w trakcie leczenia kanałowego. Stomatolog rozwiercony mi zab, oczyścił już kanały i złamał w nich narzędzie . Kolejna wizytę mam dopiero w drugiej połowie stycznia . Obecnie mam założony felczer z kamfenolem w środku . Zab lekko cmi - czy to bezpieczne czekać aż tyle na wypełnienie kanałów ( gdyż narzędzia prawdopodobnie nie da się usunąć )? Czy do tego czasu nie zrobi mi się stan zapalny gdyż w zębie nie ma juz miazgi. Nie spotkałam się z takim długim oczekiwaniem na wypełnienie i zakończenie leczenia.

Trzeba ocenić na RVG możliwość usunięcia lub ominięcia narzędzia. Przed leczeniem wykonujemy zawsze TK aby ocenić w 3D anatomię kanałów i uniknąć złamania a jak się to już zdarzy to zaplanować usunięcie narzędzia bez nadmiernego rozwiercania zęba. Fleczer jest materiałem nieszczelnym, ząb powinien być odbudowany szczelnie pomiędzy wizytami. Standardowo leczenie odbywa się na jednej wizycie ale w przypadku złamania narzędzia ilość wizyt może się zwiększyć. Terminy zależą od możliwości gabinetu, niekiedy na wizytę trzeba poczekać. Nie da się przewidzieć czy ząb zacznie mocniej boleć, może być tak że bez problemu Pani doczeka zaplanowanej wizyty lub mogą pojawić się dolegliwości i będzie trzeba szukać pomocy szybciej.