Jak bardzo ryzykowna będzie resekcja?

Witam, miałam przeprowadzone leczenie kanałowe, jednak w zębie (6) zostało złamane narzędzie. Próby wyjęcia przez koronę były nieskuteczne, a lekarz stwierdził, że musi zostać wyjęte, bo znajduje się na samym końcu wierzchołka i nie da się go ominąć by doczyścić i wypełnić Ząb. Zaproponował on resekcję i stąd moje pytanie jak bardzo jest ona ryzykowna i czy są szanse, że Ząb po niej wypadnie? Miazga tam jest zdrowa, bo Ząb był zainfekowany tylko w jednym punkcie. Czy po takim zabiegu Ząb może funkcjonować latami? Niepokoi mnie także obecny, nieintensywny ból przy nagryzaniu i stukaniu o ząb oraz uczucie "ciągnięcia" przy jedzeniu, jakby fleczer nie był stabilny. Dziękuję za odpowiedzi.

Trzeba zacząć od dokładnej diagnostyki TK aby w 3D ocenić możliwość usunięcia złamanego instrumentu. Jest wiele metod usuwani narzędzi. Nie jest napisane czy leczenie i próby usunięcia były wykonywane pod mikroskopem bo bez tego się nie da. Ząb powinien być szczelnie odbudowany i zamknięty, fleczer jest materiałem który nie powinien być stosowany w stomatologii. Najlepszą opcją będzie sprawdzenie u innego stomatologa zajmującego się usuwane m złamanych narzędzi czy jest to możliwe.