Wymiary płodu: czy moje dziecko rozwija się prawidłowo?
Witam, miałam wykonane badanie usg, za mną skończony 23 tydzień. Według usg: BPD 57,6mm; HC 219,4; AC 188,9; Fl 42,9; przewidywana masa 640 g. Czy wymiary te są właściwe dla tego tygodnia ciąży? Czy waga nie jest zbyt duża? Będę wdzięczna na informacje, lekarz nie skomentował w żaden sposób wymiarów maluszka.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży
Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?
Witam serdecznie.
Wymiary płodu mieszczą się w granicach normy. Natomiast masa płodu jest to masa szacowana i obarczona pewną granicą błędu. Wartość badania zależy też od jakości sprzętu, na którym badanie zostało wykonane.
Pozdrawiam.