Wymioty a zachowanie antykoncepcji doustnej

O17wzięłam tabletkę antykoncepcyjną,od 19-21 dopadła mnie biegunka i wymioty równocześnie.Poczekalam,Aż to się uspokoi,i o 23 wzięłam kolejna tabletkę.Wszystko było dobrze,niestety o 4 później o 5 rano znowu wymiotowalam,ale mało.Czy w tej sytuacji antykoncepcja jest zachowana?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak naprawdę zależy to od rodzaju tabletek, ale sądzę, że raczej tak. Proszę pamiętać iż nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji.