Wymioty, osłabienie i zawroty głowy u 76-latka

Cześć mój tata ma 76 lat od wczoraj wymiotował parę razy do tego osłabiony i ma zawroty głowy takie ze nie może wstać z łóżka czy to grypa żołądkowa czy może coś poważniejszego co mam robić jeśli do jutra nie przejdzie wezwać karetkę czy jechać na sor bo rodzinny to dopiero w poniedziałek przyjmuje proszę o szybkę odpowiedz

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, bez wykonania badania nie postawie diagnozy. Prosze sie udać na SOR badz wezwać karetkę. Pozdrawiam