Wymioty po przyjęciu tabletek antykoncepcyjnych a ich skuteczność

Witam, w piątek przyjełam 17 tabletke z opakowania i po dwóch godz wystapil luzny stolec wiec przyjelam kolejna i rowno po 4h od przyjecia zaczelo mi byc nie dobrze i po 4,5h zwymiotowalam ta druga tabletke. W czwartek byl stosunek w prezerwatywie i moje pytanie brzmi co mam zrobic ze by zachowac dzialanie antykoncepcyjne i rozumiem ze ryzyka ciazy nie ma jesli stosunek byl zabezpieczony prezerwatywa. Dziś przyjelam tabletke z nowego opakowania i nie wiem czy brac dalej czy nie??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie ma powodów do niepokoju. Skuteczność antykoncepcyjna nie jest zmniejszona! Proszę kontynuować przyjmowanie tabletek.