Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wymioty po przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Mam problem z tabletkami antykoncepcyjnymi. Dopiero zaczęłam je zażywać i po pierwszej tabletce nic mi nie było, po drugiej czułam nudności, a po trzeciej wymiotowałam prawie całą noc. Zażyłam Tabletkę kolo godz 18 a zaczęłam wymiotować około 2 nad ranem. Musze dodać że wcześniej też próbowałam brać tabletki, tylko wymioty wystąpiły juz po pierwszym dniu jej stosowania. Czytałam że po jakimś czasie powinno mi to przejść, ale czy jest sens sie męczyć ?? Pozdrawiam
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Nudności i wymioty mogą mogą być spowodowane stosowaniem antykoncepcji hormonalnej. Nie można jednak wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Jeśli objawy nie ustąpią w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u lekarza.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy